Kredyt gotówkowy samemu czy z kimś


Bardzo często decydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego jednak niestety bank nie chce udzielić nam kredytu w kwocie o jaką wnioskujemy. Zazwyczaj powodem jest wówczas brak zdolności kredytowej. Jak się jednak okazuje jest na to rozwiązanie możemy wziąć kredyt do spółki z inną osobą. Niestety nie zawsze też wiemy jak wziąć kredyt z współkredytobiorcą.

Niestety jak już większość z nas przekonała się o tym na własnej skórze, wnioskowanie o kredyt czy też pożyczkę gotówkową nie zawsze wygląda kolorowo i nie zawsze jest to takie proste jak nam się wcześniej wydawało. Jak się okazuje na otrzymanie kredytu gotówkowego w banku wpływa wiele różnych czynników. Banki przede wszystkim analizują naszą zdolność kredytową i to bardzo dokładnie. Biorą pod uwagę m.in. wysokość naszych stałych dochodów, a także nasz wek, koszty utrzymania gospodarstwa domowego czy nawet posiadane przez nas zobowiązania. Jeśli nasza zdolność kredytowa jest – w ocenie banku – za niska, to najprawdopodobniej nie otrzymamy kredytu o jaki wnioskujemy wcale, lub dostaniemy mniej, niż jest nam potrzebne. Jeżeli bank zobaczy nieregularność w spłacaniu poprzednich kredytów, przeterminowane raty lub niezapłacone odsetki, z pewnością odmówi pożyczenia nam gotówki. I co wówczas możemy zrobić? Jak się okazuje najłatwiej będzie znaleźć współkredytobiorcę.

Kredyt gotówkowy – kto może zostać współkredytobiorcą?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego i nie możemy zaciągnąć go samodzielnie jesteśmy zmuszeni skorzystać z pomocy takiej jak np. żyranta czy współkredytobiorca. W zasadzie możemy wziąć kredyt gotówkowy z każdym – zarówno z osobą spokrewnioną, jak i zupełnie obcą dla nas osobą. Jednak najlepiej będzie oczywiście znaleźć osobę zaufaną, której będziemy pewni. Warto postawić na kogoś z rodziny, z kim zawsze będziemy blisko to chyba najlepszy dla nas wybór. Potencjalnego współkredytobiorcę powinniśmy wcześniej zapytać o jego historię kredytową, bo bank na pewno bardzo dokładnie ją przeanalizuje, wieć lepiej gdybyśmy nie byli zaskoczeni przez bank. Nasz współkredytobiorca powinien wiedzieć, że po zaciągnięciu wspólnie z tobą zobowiązania wobec banku, jego zdolność kredytowa zdecydowanie zmaleje. A zatem, jeżeli planuje on jeszcze inne pożyczki w bliskiej przyszłości, to ich uzyskanie może być wtedy zdecydowanie trudniejsze, dlatego też powinniśmy być szczerzy w stosunku do naszego współkredytobiorcy. Możemy spotkać się również z tym, że bank pozwoli nam wnioskować o pożyczkę z więcej niż jedną osobą, wówczas jeszcze mocniej wpłynie to na wysokość finansowania.

Komentarze są wyłączone.