Jak najszybciej zrestrukturyzować zadłużenie?


Szybkie formy restrukturyzacji zadłużenia wyróżniają się największą popularnością w krajowych warunkach udzielania krótkoterminowych zobowiązań. Wielu kredytobiorców restrukturyzuje zadłużenie samodzielnie lub przez wyspecjalizowanych, niezależnych doradców kredytowych. Jak jednak w praktyczny sposób, do tego możliwie najszybciej zoptymalizować budżet domowy, aby nie narazić się na dalsze problemy ekonomiczne? W artykule zapoznasz się przede wszystkim z potencjałem konsolidacji kredytów gotówkowych (krótkoterminowych).

Szybkość restrukturyzacji zadłużenia zależy w dużym stopniu od pozytywnej zdolności kredytowej. W aktualnych warunkach prawnych przy udzielaniu pożyczek, nawet konsolidacyjnych uwzględnia się zawsze sytuację dochodową – majątkową kredytobiorcy. Bez tego nie ma mowy o nawiązaniu współpracy. Nie musisz ograniczać się w restrukturyzacji do instytucji finansowej, w której posiadasz kredyty. Multimedialna porównywarka kredytów konsolidacyjnych to dobra opcja na początek drogi restrukturyzacyjnej. Pamiętaj, aby nie śpieszyć się za bardzo z naprawą finansów, ale cierpliwie przestudiować wymagania kredytobiorców, bo te mocno się różnią w bankach detalicznych, szczególnie pod względem oprocentowania i kosztów dodatkowych. Do szybkiej restrukturyzacji służy konsolidacja kredytów, wakacje kredytowe, a także podpisanie dodatkowego aneksu do dotychczasowej umowy.

Konsolidacja jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli korzystasz jednocześnie z kart kredytowych, chwilówek w firmach pożyczkowych, z kredytów samochodowych, ratalnych w sklepach internetowych, czy specjalistycznych związanych, np. z leczeniem. Konsolidacja zamyka absolutnie wszystkie zobowiązania, a czasami dodaje gotówkę do budżetu domowego w zależności od stabilności ekonomicznej dłużnika. Z reguły konsolidacja charakteryzuje się długoterminową efektywnością, ale uniemożliwia w praktyce posługiwanie się kolejnymi zobowiązaniami. Całkowity koszt konsolidacji jest dość spory, więc robienie cyklicznych nadpłat jest bardzo wskazane.

Zorganizowanie wyprzedaży majątku, wygenerowanie dodatkowych oszczędności w krótkim czasie, zmiana drogiego kredytu gotówkowego na tańszy, połączenie wielu pożyczek krótkoterminowych w jedną, dzięki konsolidacji zadłużenia to tylko niektóre praktyki do szybkiej optymalizacji budżetu domowego. Im szybciej reagujesz na problemy ekonomiczne, tym mniejsza szansa, że wpadniesz do bardzo groźnej spirali zadłużenia, z której jedynym wyjściem okazuje się w wielu przypadkach tylko upadłość konsumencka.

Komentarze są wyłączone.