Dokumenty potrzebne do zawarcia umowy o kredyt


Jak wiadomo kredyt gotówkowy w banku, obecnie jest bardzo łatwo uzyskać. Nie trzeba spełniać zbyt wygórowanych formalności, tym bardziej że takie kredyty są wydawane na dosyć niskie kwoty. Poza pożyczką hipoteczną, gdzie formalności jest trochę więcej do spełnienia. Kredyt gotówkowy jest przyznawany na dowolny cel. Może to być remont, zakup nowego sprzętu do domu, nowe meble, czy brak pieniędzy na życie, z nieokreślonej przyczyny. Aby uzyskać taki kredyt należy udać się do banku. Istnieje też możliwość zaciągnięcia kredytu przez Internet, co jest bardzo popularną opcją. Formalności nie jest wiele, jednak należy się do nich zastosować, by taki kredyt uzyskać. Należy przede wszystkim okazać różne dokumenty, które wiążą się z różnymi kwestiami. Nie jest ich dużo, jednak bank je potrzebuje, by mógł ocenił zdolność kredytową i sprawdzić historię kredytową potencjalnego klienta.

Dokumenty wymagane od osoby fizycznej

Kredyt gotówkowy może zaciągnąć każda osoba fizyczna, która ma stałe dochody. Z tego wynika, że głównym dokumentem, jaki należy okazać w banku, podczas starania się o taki kredyt, jest zaświadczenie o dochodach. Powinno ono być z minimum ostatnich 3 miesięcy, czasami nawet z 6 miesięcy, to już zależy od banku i wielkości kredytu o jaki się staramy. Jeśli pracuje się na umowę na czas określony, należy przedłożyć dokument obwieszczający datę zakończenia współpracy i czy istnieje możliwość jej przedłużenia. Ważnym dokumentem jest oczywiście dowód osobisty, który jest pierwszym dokumentem który należy okazać. Poza tym jeśli o kredyt stara się emeryt, musi on przedłożyć ostatnie odcinki z renty lub emerytury, także z ostatnich 3 lub 6 miesięcy.

Dokumenty wymagane od osoby prowadzącej działalność gospodarczą

Również osoby prowadzące działalność gospodarczą, posiadający własną firmę czy duże przedsiębiorstwo, mogą się starać o kredyt gotówkowy w każdym banku. Może on być przeznaczony na rozszerzenie działalności firmy, zakup nowego sprzętu czy wyposażenia wnętrz firmowych, czy materiału, otwarcie nowego punktu sprzedaży itp. Kredyt ten również jest udzielany na dowolny cel, co dla każdej firmy jest bardzo korzystne. Osoba prowadząca działalność gospodarczą, starająca się o kredyt dla firmy, musi jedynie przedstawić zaświadczenie o prowadzonej działalności i wyciąg z konta firmowego z ostatnich miesięcy. Oczywiście musi też przedłożyć dowód osobisty, by się odpowiednio wylegitymować. Czasami bank musi też posiadać inne informacje, odnoszące się do prowadzonej przez klienta działalności.

Komentarze są wyłączone.