Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

KredytoSzukacz

Tag - lokaty

Kanał wpisów

wtorek, sierpień 22 2017

Lokaty z kontem czy bez konta?

Lokaty można podzielić także pod względem tych, przy których założeniu nie trzeba zakładać rachunku w banku i takie, gdzie założenie konta w banku lokaty jest obowiązkowe. Zazwyczaj otwieranie konta tylko z uwagi na lokatę nie ma najmniejszego sensu. Decydowanie warto wybrać lokatę bez niepotrzebnych nam dodatków.

Obecnie wile osób w obawie przed wieloma ukrytymi prowizjami i warunkami nie decyduje się na oferty łączone czy powiązane z czynnikami związanymi z gospodarką czy aktualną sytuacją ekonomiczną. Z tych powodów największym powodzeniem cieszą się nisko oprocentowane, klasyczne lokaty.

Dodatkowo wybierając lokatę z obowiązkiem założenia konta tworzymy dodatkowe produkty, z których i tak nie korzystamy, a musimy o nich pamiętać. Z tego względu bardziej atrakcyjne są lokaty, do których nie trzeba zakładać konta osobistego ROR, co zmniejsza nasze problemy i daje tylko czysty zysk.

Oczywiście niektóre bardzo okazyjne lokaty są przeznaczone tylko dla klientów danego banku, co jednak wiąże się z koniecznością skorzystania z produktu bankowego. Jednakże większy zysk pozwoli przecierpieć dodatkowe działania.

Póki co na rynku lokat od jakiegoś czasu prym wiedzie lokata Happy(Idea Bank), która nie wymaga otwarcia konta. Jednakże konta otwarte wraz z lokatą można bez problemu zamknąć po zakończeniu lokaty. Wybór lokaty z kontem lub bez konta jest uzależniony od naszych potrzeb i decyzji co do konkretnej lokaty. Nikt nie zmusza do zakładania lokaty z dodatkowymi produktami, gdy rynek lokat oferuje ogromny wybór.

Podsumowując wybranie lokaty z kontem zależy tylko od nas, gdyż wystarczy przejść do banku obok i zapytać lokatę bez obowiązkowego zakładania konta. Czasem bardziej opłacalne jest zostanie nowym klientem danego banku, co pozwoli na większe zyski(bo np. wyższe oprocentowanie) lub atrakcyjniejsze możliwości przedłużenia lokaty. Lokaty bez konta oferują takie banki jak: Idea Bank, Getin Bank, Lion's Bank, Santander Bank i inne.

Nie można nikomu narzucić wyboru konkretnej lokaty, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań danego klienta. Ponadto otwieranie kolejnych nowych rachunków mija się jednak z celem. Z tego powodu warto przemyśleć wszystkie oferty, skonfrontować z własnymi oczekiwaniami i potrzebami, po czym dokonać wyboru z wszystkimi dołączonymi do tego konsekwencjami.

Z kolei banki takie jak Volkswagen Bank, mBank, BGŻ Optima, NeoBank i inne oferują lokaty z dołączonym kontem osobistym. Sprawia to, że można zapoznać się z warunkami z każdej z lokat i ofert, po czym wybrać najlepszą dla siebie. Rynek z ofertami lokat jest bardzo bogaty i różnorodny, co pozwala wybrać najbardziej dogodną ofertę dla każdego.

Nie ma żadnej wskazówki jaki wybór jest lepszy. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji klienta. Na pewno istnieją zwolennicy zakładania lokat bez dodatkowych produktów finansowych i osoby, którym nie przeszkadza otwarcie kolejnego konta.