Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

KredytoSzukacz

Dobry kredyt konsolidacyjny rozwiązaniem na spłaty zobowiązań

Rozwiązaniem na problemy ze spłata zobowiązań na pewno może się okazać kredyt konsolidacyjny. Ten produkt bankowy z każdym rokiem ma coraz więcej zwolenników - zobacz jak wyglądają te oferty na 17bankow.com.

Z pewnością sytuacją, która powoduje że coraz więcej osób sięga po kredyty konsolidacyjne jest fakt bardzo łatwego dostępu do kredytów gotówkowych. Obecnie można je uzyskać w ciągu kilkunastu minut, bez zaświadczeń o zarobkach tylko na oświadczenie. Bywa, że żadne dokumenty nie są potrzebne, jak to ma miejsce w przypadku kredytów udzielanych klientom za pomocą bankowości elektronicznej. Jednak każde zobowiązanie trzeba spłacić, i niektórzy mają wiele problemów po pewnym czasie z terminowym regulowaniem płatności. Zwłaszcza tak zwane kredyty na preferencyjnych warunkach mogą stać się obciążeniem dla budżetu, ponieważ wysokość miesięcznych rat ze względu na krótkie okresy spłaty bywa dość wysoka. Kredyt konsolidacyjny może być ratunkiem w takiej sytuacji.

Jego specyfika polega na tym, iż bank po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku nie przekazuje gotówki klientowi, a spłaca jego zobowiązania, które są dla niego obciążeniem. Z racji tego, iż kredyty konsolidacyjne mają najczęściej znacznie niższe oprocentowanie jak również o wiele dłuższy okres spłaty wysokość miesięcznej raty bywa o wiele niższa niż kwota, jaka klient wcześniej musiał przeznaczać na spłatę zaciągniętych zobowiązań. Co więcej, bywa że poza spłatą zobowiązań klient otrzymuje dodatkową gotówkę, która może przeznaczyć na dowolny cel.

Oczywiście wysokość kredytu jak również możliwość uzyskania dodatkowej gotówki uzależniona jest przede wszystkim od możliwości zarobkowych klienta i jego sytuacji. Im więcej zobowiązań do spłaty, tym mniejsza szansa na uzyskanie dodatkowej gotówki. Ponadto zdarza się, iż bank nie może na podstawie zarobków klienta przyznać mu kredyt w wysokości wystarczającej na pokrycie wszystkich zobowiązań. Dlatego też aby wiedzieć, czy kredyt konsolidacyjny rozwiąże wszystkie problemy ze spłata, należy zacząć od złożenia wniosku o jego przyznanie. Poza zaświadczenie o zarobkach, które od klientów starających się o kredyt konsolidacyjny wymaga większość banków, klienci muszą także przedstawić dokumenty dotyczące zaciągniętych wcześniej zobowiązań, które mają podlegać spłacie z tego właśnie kredytu. To konieczne, ponieważ pozwoli bankowi sprawdzić, czy jest możliwe przyznanie kredytu w takiej wysokości, o jaką wnioskuje klient. Ponadto klient powinien być przygotowany na to, że bank może sobie zażyczyć dodatkowych dokumentów, na przykład zaświadczeń z innych banków o kwotach pozostałych do spłaty z tytułu zaciągniętych zobowiązań. Jeżeli jednak wniosek jest kompletny a decyzja pozytywna, kredyt konsolidacyjny może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych osób. Przed podjęciem decyzji każdy kto chce znaleźć najlepszą dla siebie opcję powinien dość dokładnie porównać ze sobą dostępne oferty, aby mieć pewność wyboru jak najlepszej.