Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

KredytoSzukacz

Mniejsza rata kredytu

Kredyty gotówkowe to możliwość uzyskania dodatkowych środków finansowych, które można przeznaczyć chociażby na zaległe rachunki czy też niespodziewane wydatki. Jednak jak zapłacić mniejsze raty kredytu? Czas to sprawdzić.

Kiedy rata kredytu zaczyna kolidować z domowym budżetem zaczyna się robić gorąco. W takim przypadku należy zmniejszyć raty kredytu. Jednak jak tego dokonać? Można zdecydować się na kredyt konsolidacyjny. Jest on udzielany kiedy mamy do spłaty kilka innych zobowiązań jak na przykład zaległe rachunki czy też pożyczki gotówkowe. Pozwala on na zmniejszenie zaległości. Gdzie jest haczyk? Ano właśnie, można niechcący wpaść w pułapkę, gdyż zabezpieczeniem takiego kredytu jest chociażby hipoteka na mieszkanie. Działa to tak, że kilka pożyczek zamienia się w jedną. Warto podkreślić, że miesięczna rata jest wtedy niższa. Wszystko jest dobrane tak, aby pożyczkobiorca nie miał problemu z regulowaniem zaległości.

Są także inne rozwiązania. Można negocjować z bankiem wysokość comiesięcznych rat. Jeśli jeszcze klamka nie zapadła to nie ma nic do stracenia. Warto podkreślić, że im mniejsze odsetki tym mniejsza rata, dlatego wybierając bank trzeba brać to pod uwagę. Wysokie oprocentowanie może sprawiać kłopoty na dłuższą metę. Wyjścia są zawsze dwa: albo prowadzimy negocjację z bankiem albo decydujemy się na kredyt konsolidacyjny z hipoteką na dom czy też mieszkanie. Z czego druga opcja może okazać się bardziej ryzykowna. Wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znajdujemy aktualnie. Niesie to za sobą jeden, potężny minus – im więcej rat tym większy ponosimy koszt kredytu. Czasami rozwiązanie z większą liczbą rat jest jedyną opcją, która nam pozostała. Dlatego jeśli istnieje taka opcja najlepiej o tym porozmawiać z bankiem u którego zaciągnęliśmy kredyt.

Banki czasami zgadzają się na obniżenie oprocentowania, ale to są strasznie skrajne przypadki. Trudności w spłacie kredytu musimy mieć udokumentowane. Kiedy bank przyjrzy się temu z bliska może zaproponować optymalne rozwiązanie. Odnosząc się do kredytu konsolidacyjnego można zauważyć, że znacząco wpływa na domowy budżet. Jego cechami jest:

-szybkie załatwienie formalności -niskie raty -zabezpieczenie kredytu -załatwianie formalności przez internet

i wiele, wiele innych. Kilka pożyczek sprawia, że zaczynamy się w nich gubić. Dlatego kredyt konsolidacyjny jest naprawdę fajnym rozwiązaniem. W wir długów jest wpaść naprawdę łatwo, dlatego trzeba uważać. Najlepiej jest rozważyć propozycje kilku firm i dopiero po odpowiednim porównaniu między sobą podjąć decyzję. Pożyczki trudne do spłacenia zyskują nowy wymiar. Dlatego jeśli mamy problem z ich spłaceniem warto się zainteresować kredytem konsolidacyjnym.

Na rynku istnieje wiele ofert kredytów pożyczkowych. Warto przed podpisaniem umowy zapytać się o możliwość zmniejszenia rat i rozłożenia go w czasie. W ten sposób budżet domowy będzie zabezpieczony.