Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

KredytoSzukacz

Kredyt gotówkowy

dollar-1362244_640.jpg Jedną z najpopularniejszych a zarazem najprostszych form kredytowych jest kredyt gotówkowy który w zasadzie może wziąć każdy zarówno osoba fizyczna jak i firma i to bez żadnych dodatkowych dokumentów. Często jest to forma finansowego wsparcia w celu załatania dziury w domowym budżecie czy też konieczność kupna sprzętu lub przeprowadzenia remontu. Kredyt gotówkowy ma to do siebie że możemy wziąć go praktycznie na cokolwiek bez określania celu na jaki zostaje on zaciągnięty - sprawdź najlepsze na http://www.splatka.pl/.

Jak wziąć kredyt gotówkowy

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest w zasadzie proste i nie wymaga wiele czasu ani też wielu dokumentów. Wystarczą tylko te podstawowe czyli dokument potwierdzający tożsamość oraz zdolność kredytowa kredytobiorcy. Aby zaciągnąć tego rodzaju kredyt nie musimy posiadać ani poręczycieli ani też dodatkowych zabezpieczeń, a czasami nawet zaświadczeń o zatrudnieniu. Na polskim rynku pojawiają się również banki które udzielają kredytów tylko na dowód, lecz takich ofert należało by się wystrzegać i być w tek kwestii szczególnie ostrożnym ponieważ są to zazwyczaj bardzo drogie kredyty z wieloma dodatkowymi opłatami.

Jakie warunki należy spełnić aby dostać kredyt

Oczywiście najważniejszym a zarazem wymaganym przez większość banków warunkiem do otrzymania kredytu gotówkowego jest zdolność kredytowa. Zdolność ta jest liczona jako cały dochód gospodarstwa po odjęciu wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem. Kwota która zostanie powinna być większa niż wysokość raty miesięcznej. Obowiązkiem kredytobiorcy jest również dostarczenie doradcy kredytowemu dokumentu tożsamości, a także zaświadczenie o zarobkach bądź o zatrudnieniu. Warto też wiedzieć o tym że wnioskująco o udzielenie kredytu nie możemy funkcjonować w krajowym rejestrze dłużników. Jeżeli już potrzymamy pozytywną decyzję banku nie pozostaje nam nic innego jak podanie numeru konta na który mają być przelane środki.

Oczywiście największą szansę na udzielenie większej sumy kredytu maja osoby młode posiadające stałe zatrudnienie. O przyznanie kredytu możemy wnioskować indywidualnie bądź też wspólnie z małżonkiem. W niektórych bankach przyznanie kredytu do określonej sumy nie wymaga zgody małżonka a zatem możemy wnioskować o niego indywidualnie.